20. 12. 2017

Eurovíkend: Barcelona v zimě? Jednoznačně ANO!

Eurovíkend v Barceloně: místo, které je ideální na výlet právě v době, kdy je ve Střední Evropě sníh a mráz. Můžete tam vidět přehlídku krásných historických míst i moderní umění. 

V minulém článku jsme vám přinesli tipy kam na zimní dovolenou za sněhem, nyní vám představíme místo, o kterém většina z vás určitě slyšela. Místo, které je ideální na výlet právě v době, kdy je ve Střední Evropě sníh a mráz. Pokud také patříte mezi ty, které to táhne na jih za teplem, nesmíte si nechat ujít víkend v hlavním městě Katalánska, v Barceloně.

Doprava do Barcelony

Donedávna byly nejvýhodnější spoje do Barcelony ty letecké z Bratislavy či Polské Wroclavi s Ryanair, ale situace se stále vyvíjí a zlepšuje i v náš prospěch. Nyní se tam již dostanete také z Prahy a cena začíná na 1 000 Kč za zpáteční letenku. Můžete využít také autobusovou dopravu, v tomto případě ale počítejte s jedním dnem navíc, který strávíte na cestě.

Ubytování

Barcelona je velmi oblíbená destinace v létě i v zimě, proto tu není nouze o velké množství možností, kam se ubytovat. Vybrat si můžete od malých hostelů až po velké a dražší hotely. Žádným problémem není ani couchsurfing, nebo Airbnb. Neváhejte využít nabídky srovnávačů jako je booking.com, aj.

Kam v Barceloně?

Barcelona je místo plné neuvěřitelně zajímavých kulturních a historických památek a její atmosféra na vás bude dýchat na každém rohu. I když je těžké navštívit všechna zajímavá místa, která se tu nachází, představíme vám alespoň výběr těch, co jsou tzv. “must see” (ty, co musíte vidět), zkrátka ty, co jsou jako Eiffelovka v Paříži, nebo Big Ben v Londýně.

1. Sagrada Familia

Říká vám něco jméno Gaudí? Je to Španělský architekt s nezaměnitelným rukopisem a je trochu k neuvěření, že mu Španělé nechali volnou ruku při stavbě této kolosální stavby, která nese název Sagrada Familia, v překladu “posvátná rodina”. Gaudí se její stavbě věnoval přes 40 let až do své smrti v roce 1926, kdy jej srazila tramvaj a na následky zranění poté zemřel v chudinské nemocnici. Zajímavostí je, že katedrála je již 136 let rozestavěná a stále není hotová a i přesto se jedná o nejnavštěvovanější památku v Barceloně.

Sagrada Familia

Sagrada Familia

2. Tibidado

Zábavní park, který nabízí spoustu kolotočů, obří kola, nebo třeba dům hrůzy. Jedná se také o nejvyšší vrchol města, takže panoramatický výhled je zaručen.

3. La Rambla

Dlouhá ulice připomínající pařížské Champs - Elysée je centrem zábavy a nákupů. Potkat tu můžete všechny, od pouličních umělců až po prodejce suvenýrů. Narazíte tu taky na největší tžnici ve městě, která za návštěvu určitě stojí.

4. Park Güell

Další z připomínek velikána Gaudího. Celý tento park je jeho mistrovským dílem, kde můžete najít spoustu cestiček, bránu a další stavby, včetně malých “perníkových chaloupek” a nechybí tu ani symbol města - ještěr, ke kterému se traduje také pověst. Ta praví, že kdo mu sáhne na zub, tomu se splní přání. A nechybí tu ani tzv. Gaudího lavička. Je dlouhá, lámanými dlaždičkami posetá a až neuvěřitelně oblá.

Park Guell

Park Güell

V Barceloně najdete také pláže, přístav či můžete zajít na tradiční býčí zápasy, což je v poslední době trochu kontroverzní téma. A další důležitou součástí jsou galerie, které najdete doslova na každém rohu, vždyť Pablo Picasso je dalším místním uměleckým hrdinou. A abychom nezapomněli ani na fotbalové fanoušky, klub FC Barcelona a jeho stadion je dalším místním, i když trochu jiným, svatostánkem.

Pokud uvažujete o krátkém útěku za teplejším počasím, uměním a dobrým jídlem, je Barcelona tím pravým místem.

A jestli uvažujete o Španělsku, můžete výlet do Barcelony spojit také s návštěvou hlavního města Madridu, který také stojí za to. Všechny potřebné informace najdete v článkuKrásy historie i divoký noční život, to je Madrid.Zdroje:

https://levnocestovani.cz/kam-na-eurovikend/

http://dovolenavzime.cz/barcel...


Příhlášení k odběru newsletteru