11. 01. 2018

Zimní relax: Nejlepší termální lázně v Evropě

I přesto, že jsou Vánoce obdobím klidu, mohou člověka pořádně vyčerpat. Na náladě a energii nepřidá ani zimní pošmourné počasí a venkovní teplota. Pokud přemýšlíte, kde nabrat síly, prohřát tělo a načerpat energii pro zbytek zimy, neváhejte a vydejte se do termálních lázní. V článku vám přinášíme ověřené tipy, kam za takovým zimním relaxem zamířit.

Slovensko

U naši slovenští sousedé mají k dispozici skutečně širokou nabídku termálních lázní a koupališť, kde si užijí dospělí i děti. Mezi ty nejznámější slovenské termály patří ty na jihu, blízko maďarských hranic. Nejen, že mají místní prameny léčivé účinky, ale jsou vyhledávané i kvůli dostupnosti. Mezi ty nejznámější termální koupaliště patří Velký Meder, který nabízí hned devět bazénů, skluzavky i venkovní koupaliště využívané v zimě.

Dalším oblíbeným místem jsou termální lázně v okolí Nízkých Tater, jejich návštěvu můžete spojit i s výletem do hor. Mezi ty prověřené patří koupaliště Liptovský Ján, které nabízí nejen úžasně teplou vodu, ale také krásné výhledy na okolní přírodu.

Posledním naším tipem ke slovenským sousedům je termální koupaliště Bešeňová, která nabízí několik bazénů s různou teplotou, všichni si tak přijdou na své.

Termální koupaliště Bešeňová, Slovensko

Termální koupaliště Bešeňová, Slovensko

Maďarsko

Celá tato země je známá svými termálními prameny. Najdete tu nejen lázeňská města, ale pravé maďarské lázně si můžete užít i přímo v Budapešti, kde jsou ty nejznámější - Gellért. Voda v těchto lázních bývá oceňována jako léčivá. Návštěvu můžete spojit s prohlídkou města a užít si tak nejen turistiku, ale i zasloužený relax. Kromě hlavního města můžete objevovat také menší městečka a jejich termály. Více informací o maďarských lázních najdete například v anglickém článku: Top 5 maďarských termálů.

Gellért
Termální lázně Gellért, Maďarsko

Island

Jako takový malý bonus přinášíme i tip na termály trochu vzdálenější, přesto zeměpisně stále v Evropě. Island. Ostrov ležící více na severu, který je termálními prameny celý protkaný a který nabízí širokou škálu přírodních koupališť. Hlavní město Rejkjavík bývá právem řazeno k předním evropským lázeňským městům. Výhodou těchto pramenů je celoroční venkovní provoz. Mezi ty nejznámější patří Blue Lagoon - laguna o rozloze větší, než 5 000 m2, lákající na mléčně bílý termální pramen.

Blue Lagoon, Island

Blue Lagoon, Island

Pokud potřebujete léčit nějaké onemocnění, relaxovat, nebo si jen užít chvíli klidu, v zimním období jsou termální lázně tou správnou volbou pro každého.

Příhlášení k odběru newsletteru