Rady a tipy

25. 05. 2018

Tipy na místa, kde se vyplatí zastavit cestou do Itálie

Pokud se rozhodnete například na rodinnou dovolenou zvolit dopravu autem, určitě neprohloupíte. V tomto článku vám neřekneme, jaká je nejlepší trasa, ale poradíme vám, kde se po cestě zastavit a poznat tak i krásy zemí, kterými při cestě do Itálie jen projíždíte.

Přečíst článek
15. 05. 2018

3 nejlepší aplikace pro předpověď počasí na vaše výlety

Přinášíme vám seznam nejznámějších, a podle hodnocení nejlepších, serverů a aplikací na předpověď počasí, protože počasí je to, co ovlivňuje každý náš den.

Přečíst článek
30. 03. 2018

Autem na dovolenou: Změny pravidel na evropských silnicích v roce 2018

Cestovat na dovolenou autem v rámci Evropy je pro nás Čechy stále oblíbenějším způsobem dopravy. Stejně jako každý rok, i letos musíme počítat se změnami na některých evropských silnicích a dálnicích.

Přečíst článek
26. 02. 2018

Co dělat, když vám na letišti ztratí kufr?

Noční můrou snad každého cestovatele je ztráta jeho zavazadla. Určitě jste si i vy nejednou představovali, jak stojíte u pásu, kolem vás krouží spousta kufrů, ale ten váš zrovna chybí. Některým se to jistě i stalo, i když v posledních letech je procento ztracených kufrů nižší a nižší, náhody se stále dějí. Jak v takovém případě postupovat, na co máte nárok a kdo za ztrátu odpovídá?

Přečíst článek
15. 02. 2018

Kam se v roce 2018 musíte vydat?

Nevíte kam vyrazit, nebo jen hledáte neobvyklá místa na dovolenou či výlet? V tomto článku objevíte novou inspiraci na neobvyklá, ne tolik známá místa ve Francii či Německu. Neváhejte a objevujte! 

Přečíst článek
30. 01. 2018

Cestování po Evropě pohodlně a bezpečně

Aby si všichni členové výpravy cestování užili a nemuseli se během cesty stresovat například nějakým chybějícím vybavením, unavenými dětmi a podobně, je trochu umění. Ne vždy se vyhnete všem problémům, ale alespoň se můžete pokusit většinu z nich eliminovat a rizika snížit na minimum. V rámci cestování po Evropě není nutné řešit bezpečnost například z hlediska místní politické situace, jde hlavně o vybavení a informovanost.

Přečíst článek
27. 11. 2017

Tipy na vánoční trhy v Evropě, o kterých jste možná ještě neslyšeli

Vánoce jsou ideální čas pro cestování a objevování nových míst, kterým právě advent, dodá tu pravou zimní atmosféru a promění centra měst v kulturní místo provoněné skořicí, svařeným vínem a pečenými kaštany. Kam se podívat letos? 

Přečíst článek
15. 11. 2017

Tipy na mobilní aplikace, které vám usnadní cestování (i s odkazy ke stažení)

V článku se dozvíte tipy na to, které aplikace v mobilních telefonech vám můžou usnadnit cestování, včetně plánování cesty, nákupu jízdenek a letenek - včetně odkazů pro stažení v Google Play a Apple Store.  

Přečíst článek
16. 10. 2017

Co zařídit před každou zahraniční cestou?

V poslední době si stále více zvykáme, že při cestě do zahraničí v rámci Evropy nemusíme nic moc řešit a prostě nasedneme do auta, autobusu či letadla s platební kartou a občankou v kapse, s tím, že eura si přece vybereme na místě z bankomatu, pas nepotřebujeme protože v Evropě máme Schengen a tarify na volání jsou už také všude stejné. Je to skutečně tak jednoduché?

Přečíst článek
05. 10. 2017

Jaké přírodní krásy můžete objevit kousek za hranicemi?

Cestovat a objevovat krásy okolních zemí nemusíte jen na dlouhodobých pobytech v rámci dovolené. Zahraničí si můžete užít i během krátkého jednodenního, či víkendového výletu. Máme pro vás několik tipů na zajímavá místa v okolí českých hranic, která určitě stojí za návštěvu!

Přečíst článek
06. 09. 2017

Co si zabalit do auta na dovolenou? Poradíme vám!

Rozhodli jste se vydat na dovolenou autem, ale tápete, co všechno si s sebou vzít, aby vám nic nechybělo? Poradíme vám pár tipů, díky, kterým budete mít u sebe vše potřebné!

Přečíst článek

Příhlášení k odběru newsletteru