15. 02. 2018

Kam se v roce 2018 musíte vydat?

Nevíte kam vyrazit, nebo jen hledáte neobvyklá místa na dovolenou či výlet? V tomto článku objevíte novou inspiraci na neobvyklá, ne tolik známá místa ve Francii či Německu. Neváhejte a objevujte! 

Německo - Hamburk

V severoněmeckém Hamburku, kterým protéká naše řeka Labe, nenarazíte na dechberoucí přírodu, ani okouzlující historické památky. Je to druhé největší město Německa a jeho celý název je Svobodné a hanzovní město Hamburk. Za pozornost tu stojí mnoho, například největší model železnice na světě, nebo budova Labské filharmonie, kam je již povolen vstup a prohlídky.

Labská Filharmonie, Hamburk, Německo

Labská Filharmonie, Hamburk, Německo

Hlavní inspirací pro tuto budovu byla právě řeka Labe, a tak filharmonie svým tvarem připomíná zvlněnou hladinu.

Švýcarsko - Luzern

I když tohle Švýcarské městečko patří mezi turisty vyhledávaný cíl, je tam stále co objevovat, a za zastávku určitě stojí. Město leží na břehu jezera Vierwaldsttetsee, je centrem stejnojmenného kantonu a zde žije přibližně 60 000 obyvatel.

Most Kapellbrücke v centru města Luzern, Švýcarsko

Most Kapellbrücke v centru města Luzern, Švýcarsko

Největším turistickým lákadlem je kaplový most Kapellbrücke pocházející ze 14. století, který byl kdysi součástí městských hradeb a poté se stal jeho hlavní dominantou. V 17. století jej doplnili malby, které znázorňovaly části Luzernské historie. Ovšem v roce 1993 most výrazně poničil požár a i přesto, že se jej pokusili zrestaurovat co nejlépe, část maleb musela být uměle obnovena.

Kromě mostu se můžete těšit na úchvatný výhled, spoustu kaváren a úzkých uliček, a také velké množství historických kostelů.

Francie - Annecy

Annecy, historické srdce Savojských Alp, je cílem mnoha turistů a nezáleží, zda máte jeden den, či týden. Vždy tu najdete velké množství zajímavých malých uliček a obchodů, krásné výlety do okolí, malebné horské jezero, či spoustu úžasných restaurací. Vždyť městu se pro jeho vodní kanály přezdívá “alpské Benátky”.

Svoji návštěvu můžete začít procházkou okolo jezera s výhledem na blízké vrcholky hor, poté neváhejte zavítat do historického centra, kde můžete vystoupat ke kostelu, odkud je nádherný výhled na celé město i jezero.

Pokud máte vlastní vozidlo, určitě stojí za to, objet si jezero. Objevíte spoustu krásných vesnic, výhledů a v létě můžete využít také pláže k vykoupání.

Naopak v zimě si k návštěvě vyberte měsíc únor, kdy v Annecy probíhá karneval, stejně jako v italských Benátkách.  

Annecy, město přezdívané "Alpské Benátky", Francie

Annecy, město přezdívané "Alpské Benátky", Francie

Příhlášení k odběru newsletteru