15. 05. 2018

3 nejlepší aplikace pro předpověď počasí na vaše výlety

Přinášíme vám seznam nejznámějších, a podle hodnocení nejlepších, serverů a aplikací na předpověď počasí, protože počasí je to, co ovlivňuje každý náš den.

Počasí zjišťujeme, když odjíždíme na víkend na chatu, mezi balením a zařizováním pojištění před dovolenou, nebo například ráno před odchodem do práce. Někdo na počasí kouká při přehledu večerních zpráv, ale v dnešním hektickém životě se hodí mít aplikaci, která vám v každé situaci rychle a přesně ukáže počasí ve vámi zvolené lokalitě.

Na chytrých telefonech bývá počasí předinstalované, mnohdy však nesplňuje očekávání uživatele a také přesnost předpovědi.

Čtěte dále a dozvíte se o nejlepších aplikacích na našem trhu pro iOS i Android.

In - počasí

Aplikace In- Počasí
Aplikace In- Počasí

Na mapy.in-počasí.cz naleznete aktuální předpověď počasí pro více než 6000 lokalit v České republice, i celém světě. Webové stránky jsou přehledné a obsahují jak předpověď, tak i dlouhodobý odhad počasí. Najdete zde také meteoradar, který ukazuje množství srážek v daném místě a předpověď na nejbližší hodiny, která je velice přesná a v rozmezí 10 minut ukazuje změny. Sněhové zpravodajství je zde také. Aplikace existuje, pro ios je placená (79,-) pro android je zdarma. Meteoradar je zdarma ke stažení na obou platformách.

Aladin

Aladin aplikace
Aladin aplikace

Aplikace Českého hydrometeorologického ústavu. Tento meteorologický model je původem z Francie. Když se večer podíváte na zprávy o počasí na ČT, vychází mimo jiné i z tohoto modelu.

Aplikace počasí ukazuje v křivkách a tak je přehledně zobrazen celý den. Ukazuje údaje o teplotě, vlhkosti, tlaku, větru a srážkách. Ocení ho především ti, co se nespokojí jen s předpovědí v podobě ikon sluníčka a mráčku. Výhodou Aladinu je, že najde i tu nejzapadlejší vesničku v Čechách (údaje dopočítává z okolních hodnot). Nevýhodou je ale předpověď pouze pro střední Evropu. Aplikace je ke stažení zdarma.

Yr.no

Yr.no
Aplikace Yr.no

Norská stránka pro předpověď počasí na celém světě, která se v posledních letech stala známou i u nás. Aplikace je ke stažení zdarma. Yr.no narozdíl od většiny doporučovaných aplikací nepřebírá data z jiného zdroje. Co se týče přesnosti, dle hodnocení uživatelů je předpověď zejména na nadcházející dva dny velice přesná. Co zaujme je vizualizace 48hodinové předpovědi počasí s animovanými mraky, deštěm, sněhem a mlhou. Celkově je aplikace jednoduchá a přehledná. Jediné co chybí, je čeština.

(Aplikací existuje veliká spousta, dalšími vybranými jsou například: AccuWeather, Yahoo počasí, Klara, Počasí Meteocentrum, Medard Online..)

Nepodceňujte přípravu a nezapomeňte si, kromě klasické výletní přípravy, zjistit také předpověď počasí. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením, jako jsou promočené tenisky v dešti, nebo úpalu od sluníčka s pláštěnkou v batohu. 


Zdroje:

in-pocasi.cz

svetandroida.cz

yr.no

play.google.com

zive.cz

slunecno.cz


Příhlášení k odběru newsletteru