25. 05. 2018

Tipy na místa, kde se vyplatí zastavit cestou do Itálie

Pokud se rozhodnete například na rodinnou dovolenou zvolit dopravu autem, určitě neprohloupíte. V tomto článku vám neřekneme, jaká je nejlepší trasa, ale poradíme vám, kde se po cestě zastavit a poznat tak i krásy zemí, kterými při cestě do Itálie jen projíždíte.

Při cestě do Itálie si můžete vybrat ze dvou tras. Obě jsou přibližně stejně dlouhé, každá má nějaké své pro a proti, ale hlavně každá z nich vede přes zajímavá místa. 

Německo

Pokud pocházíte z Čech, nejlepší je pro vás zamířit směrem na Mnichov. Právě při návštěvě tohoto historického centra je možné vidět například olympijský stadion na sever od centra města. Významná architektonická konstrukce je z roku 1972 a vyniká svou stanovou konstrukcí, která je i po letech velkým unikátem.

Olympijský stadion

Mnichov, Olympijský stadion

Rakousko

Prater, park plný atrakcí

Druhá možnost je cesta přes Vídeň, kterou volí hlavně řidiči z Moravy. Právě kromě tohoto rakouského hlavního města, kde stojí za návštěvu nejen historické centrum, ale jednodenní zastávku s dětmi (i bez nich) můžete strávit v jednom z největších lunaparků - Prater, který je pro nás dostupný pár hodin jízdy autem. Zabavíte zde nejen sebe, ale i děti a začnete vaši dovolenou velmi stylově.

Vídeň, Prater

Rakousko, Prater - zábavní park

Windischgarsten, na skok do národního parku

Dalším zajímavým místem na vaší cestě může být městečko Windischgarsten u stejnojmenného dálničního sjezdu. Čeká vás tu nádherný výhled z vrchu zvaného Wurbauerkogel, kam můžete vystoupat autem, případně zvolit lanovku a auto nechat zaparkované ve městě. Nahoře na vás čeká úchvatná vyhlídka na údolí a národní park a jeho  okolní kopce z moderní rozhledny.

Rakousko, Windischgarsten

Rakousko, Windischgarsten

Cesta autem na dovolenou nemusí být jen několik hodin trvající “nutné zlo”, které musíte absolvovat, než si odpočinete a načerpáte síly u italských břehů, ale můžete si ji zpříjemnit a začít si užívat ještě než překročíte hranice s Itálií. Tak neváhejte a plánujte.Zdroje:

https://cestovani.idnes.cz/co-musite-videt-cestou-k-mori-tipy-na-pet-nejlepsich-zastavek-pt6-/kolem-sveta.aspx?c=A110511_112245_igsvet_tom

https://www.autovylet.cz/autem-k-mori-do-italie-tipy-a-triky/

Příhlášení k odběru newsletteru