20. 08. 2018

Babí léto v Čechách - Kam na výlet?

Na podzim již na mnoha místech není takové množství turistů.

Připravili jsme si pro vás pět tipů na výlety po České republice jak pro sportovce tak pro milovníky kultury.

Léto se pomalu blíží ke konci a přichází období, na které se mnozí z vás jistě těší ještě víc. A to  začátek podzimu, neboli babí léto. V září je ještě dostatečně teplo, sluníčko příjemně hřeje, ale už nás nečekají žádná vedra. Toto období je více než vhodné na objevování krás naší země. Mnoho lidí zapomíná, že za zážitky a objevováním zajímavých míst není třeba jezdit daleko za hranice. Také na podzim již na mnoha místech není takové množství turistů.

#1  Singltrek pod Smrkem

Singltrek pod Smrkem
Singltrek pod Smrkem

Pro sportovní nadšence doporučujeme vyrazit na Singltrek pod Smrkem. Tato síť stezek projektovaná velšským designérem stezek Dafyddem Davisem umístěná pod majestátní horu Smrk a na severních svazích Jizerských hor nabízí trasy v délce 80 km ve čtyřech stupních obtížnosti. Začátek tras je v Novém městě pod Smrkem. Zde najdete také zázemí s půjčovnou kol a občerstvením. Návštěvu na podzim doporučujeme zvláště kvůli tomu, že je zde již méně návštěvníků a tak si plně užijete jízdu v nádherné horské přírodě.

Více informací najdete na: http://www.singltrekpodsmrkem.cz/

#2  Koněpruské jeskyně

Koněpruské jeskyně
Koněpruské jeskyně

Jsou největším objeveným jeskynním systémem v Čechách. Pro obyvatele Prahy je to ideální jednodenní výlet. Nachází se cca 30 km jihozápadně od Prahy. V září je otevřeno vždy od 8:00 - 16:00 v říjnu pak od 8:00 do 15:00. K největším lákadlům patří takzvané Koněpruské růžice jejichž stáří se odhaduje až na 1,5 mil. let, tajná penězokazecká stezka a celá řada archeologických nálezů. Dalším lákadlem jsou prohlídky takzvaně “z pohledu jeskyňářů”. Každé poslední pondělí v měsíci je prohlídka pouze za svitu baterek. Baterky vám zapůjčí a vy tak můžete sami objevovat krásy Koněpruské jeskyně.

Více informací najdete na: http://www.konepruske-jeskyne.cz/

#3  Entrée Restaurant

Entrée Restaurant Olomouc
Entrée Restaurant Olomouc

Pro gurmány co rádi cestují za zajímavým jídlem máme tento tip, i v Čechách lze narazit na něco opravdu neobvyklého. V Olomouci najdete restauraci Entrée, která je inspirovaná přírodou, zavede vás do světa divadla, ale i rostlin a nerostů. Doporučujeme ochutnat jejich degustační nebo bizzare menu, v kterém ochutnáte jídla s názvy jako Brambotto, Hovězí “po” a nebo popelník. Nemusíte se bát, garantujeme vám neobvyklý, ale skvělý chuťový zážitek. A nezapomeňte se zastavit na toaletách, jejich interiér je opravdu neobvyklý.

Více informací najdete na: http://www.entree-restaurant.cz/

#4  Adršpašsko teplické skály

Adršpach
Adršpach

Pro milovníky pěších výletů zde máme tip na výlet do největšího skalního města České republiky (dokonce Střední Evropy!). Skalní věže v Adršpachu dosahují až sto metrů. Některá místa jsou dostupná pouze po žebřících, takže o adrenalin není nouze. Místní skály mají i svá jména - najdeme tu např. Homole cukru, Starostu a starostovou, Džbán, Sloní náměstí nebo Milence. Doporučujeme výstup ke skalnímu jezírku, které je schované vysoko ve skalách, a po kterém vás převeze převozník na pramici. Toto místo se v posledních letech stalo velmi oblíbeným a tak se zvýšil i počet turistů, proto je podzim k návštěvě doporučován, protože tu již není tak plno.

Více informací najdete na: http://www.skaly-adrspach.cz/

#5  Vyhlídka Máj

Vyhlídka Máj
Vyhlídka Máj

V podstatě nejznámější vyhlídka na řeku nacházející se nedaleko obce Teletín nad bývalými Svatojánskými proudy. Řeka Vltava zde protéká hlubokým skalnatým kaňonem a stáčí se do tvaru podkovy. Myslím si, že každý z vás již na sociálních sítích viděl někoho s typickou fotkou s podkovou řeky pod sebou. Na podzim je však tento pohled umocněn červeno-žlutě zabarvenými stromy a podzimním sluníčkem. Cesta z Prahy trvá autobusem necelou hodinu. Z autobusové zastávky pak po žluté turistické značce dojdete během 15 min k vyhlídce. Cestou zpět doporučujeme návštěvu cihlového domu u zastávky kde jedna milá paní prodává domácí pečivo.

V Čechách je nepřeberné množství míst, které stojí za to navštívit, proto, až budete příště přemýšlet kam se vydat, nezapomínejte na svou rodnou zemi. Nabízí spoustu krásné přírody, i památek.Zdroje:

http://www.singltrekpodsmrkem.cz/

http://www.konepruske-jeskyne.cz/

http://www.entree-restaurant.cz/

http://www.skaly-adrspach.cz/

http://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/vyhlidka-maj---jeden-z-nejkrasnejsich-rozhledu-na-.aspx#infoblock_outer_container_an

http://misstravelfairy.com/tip-na-vylet-vyhlidka-maj-teletin/


Příhlášení k odběru newsletteru