06. 09. 2017

Krásy historie i divoký noční život, to je Madrid

Madrid je hlavním městem Španělska a nachází se v geografickém středu Pyrenejského poloostrova. Pokud vás zajímá počasí, zimní měsíce bývají chladné, teploty se pohybují okolo 5 ºC a nechybí zde ani sníh. Oproti tomu jsou v Madridu velmi teplá až horká léta, kdy je naprostým normálem teplota okolo 24 ºC, ale může se vyšplhat až k závratným 35 ºC.

Španělština je jazyk, který vás bude bavit

Úředním jazykem je španělština, která je zároveň třetím nejrozšířenějším jazykem na světě. Svoji dovolenou tak můžete využít i k vzdělávání v jazycích. Jestli budete jen tak mluvit s ostatními domorodci nebo navštívíte třeba jazykovou školu je jen na vás. V obou případech si však zdokonalíte španělštinu a navíc máte jedinečnou možnost poznat veškeré krásy a taje, které Madrid nabízí. A věřte, že možností je opravdu mnoho.

Historické památky města Madrid

Madrid je velkoměsto nabízející překrásné historické památky, za zmínku stojí například Museo del Prado, národní muzeum a galerie, kde je k vidění španělská královská sbírka. Můžete tak spatřit díla od slavných umělců, jakým byl například Pablo Picasso či Rembrandt, a mnoho dalších zajímavých exponátů. Milovníky historie jistě zaujme i náměstí Plaza de España s pomníkem Miguela de Cervantese a jeho notoricky známých postav Dona Quijota a Sancho Panzy.

Madrid je město plné vášně

Nemusíte se bát, že by Vás Madrid zahltil pouze svou historií! Právě naopak, máte zde opravdu multikulturní vyžití a musí se přiznat, že metropole je vyhlášená především divokým nočním životem, který poznáte především ve čtvrti Chueca, té se říká druhý New York.
Madrid nabízí také nespočet hospůdek, barů a restaurací s klidnější atmosférou, kde si můžete vychutnat například vyhlášené tapas a další národní jídla.
Španělská metropole je opravdu kosmopolitní a je otevřena opravdu každému. Říká se, že Španělé jsou nejvíce upovídaní lidé, snad právě díky jejich nespoutanému temperamentu. Můžete tedy velmi lehce poznat desítky nových známých a přátel.

Příhlášení k odběru newsletteru